Historia


Uczniowski Klub Sportowy Kanonierzy Witnica został założony 11 lipca 2007r. przy Szkole Podstawowej w Witnicy, przez rodziców, uczniów i trenerów. 31 lipca 2007r. został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Gorzowie Wlkp. i rozpoczął oficjalną działalność.

Obecnie Kanonierzy są jedynym klubem w ponad 13 tysięcznej gminie Witnica, prowadzącym szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej w najmłodszych kategoriach wiekowych (trampkarz młodszy i orlik).
W każdej z grup trenuje ponad 20 chłopców, 3 razy w tygodniu uczestnicząc w zajęciach, które są prowadzone przez dwóch trenerów.
Zawodnikami UKS są nie tylko dzieci z Witnicy. Na treningi dojeżdżają także chłopcy z Nowin Wielkich, Białcza, Mościc, Sosen, czy Dzieduszyc.

Obydwa zespoły uczestniczą w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez OZPN w Gorzowie Wlkp. w swoich kategoriach wiekowych oraz biorą udział w licznych turniejach.

W pierwszym sezonie drużyna trampkarzy zajęła 8 miejsce w Okręgowej Lidze, a zespół orlików ukończył rozgrywki na 2 miejscu w swojej grupie eliminacyjnej (do finałów awans uzyskiwała tylko jedna drużyna).

8 września 2007r. Kanonierzy wygrali turniej o Puchar Wodny Szwajcarii Marchijskiej, w którym uczestniczyło 10 zespołów (7 z Polski i 3 z Niemiec). Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Maciej Kopydłowski (bramkarz), Jakub Wojtóściszyn (najlepszy żongler turnieju), Dominik Siwiński, Dawid Snotra, Dawid Przygoda, Przemysław Sajewicz (król strzelców), Dawid Żurawski, Bartosz Stieler, Dominik Sowała, Marek Mistrzak, Karol Kucharski, Michał Bartnik i Patryk Dudziak.

W kwietniu 2008r. Kanonierzy rozpoczęli udział w Pucharze Danone. Bez problemu przeszli dwa turnieje eliminacyjne w Gorzowie Wlkp. i Krośnie Odrzańskim i w nagrodę pojechali na krajowy półfinał w Łodzi. Tam po wygranej z UKP Zielona Góra i remisie z Energetykiem Gryfino nasza drużyna miała dużą szansę na awans do finału w Poznaniu. Wystarczył remis w ostatnim meczu z Trzebiatowem, aby awansować do najlepszej szesnastki. Niestety po karnym wygrali rywale i to oni przeszli do dalszych gier. Jednak udział w całych rozgrywkach, nocleg w hotelu pod Łodzią, dał naszym zawodnikom dużo radości i pozwolił zdobyć nowe doświadczenia.


(C.D.N.)

 

 

ZNAJDŹ NA STRONIE


Copyright © Uczniowski Klub Sportowy Kanonierzy Witnica