Kanonierzy wygrywają Mini Euro 2012 (w barwach Oranje)!


Modzi piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Kanonierzy Witnica, uczestniczyli 3 czerwca w turnieju Mini Euro 2012, rozegranym w Słubicach.


Wystawiliśmy dwa zespoły: starszy (grali w nim chłopcy urodzenia w latach 1999 i 2000) – występujący jako Holandia i młodszy (roczniki 2000, 2001 i 2002), któremu przypadła gra w barwach Hiszpanii.


Nasz pierwszy zespół nie miał problemów w fazie grupowej. Pokonując kolejno
Danię, Niemcy i Portugalię, bez problemu awansował do ćwierćfinałów.


Młodsi zawodnicy Kanonierów, musząc rywalizować niejednokrotnie z większymi i silniejszymi fizycznie przeciwnikami, też dobrze rozpoczęli, bo od wygranej z Włochami. Niestety porażki z Irlandią i Chorwacją sprawiły, że nie weszli do fazy pucharowej.


Ćwierćfinałowym przeciwnikiem starszego zespołu z Witnicy (Holandii), była Polska (Odra Górzyca). Po remisowej pierwszej połowie, w drugiej wreszcie się przełamaliśmy i wygrywając 3:1, wskoczyliśmy do strefy medalowej.


Półfinał to prawdziwy horror.
Do przerwy witniczanie przegrywali 0:3 z zespołem Francji (Ilanka Rzepin). W drugich 10 minutach, dzięki niesamowitej determinacji i woli walki, zdołaliśmy wyrównać na 3:3 i doprowadzić do rzutów karnych. Potrzebnych było aż 7 serii jedenastek, bo pierwsze 6 strzałów Kanonierów i Ilanki było celnych. Dopiero w siódmej kolejce nastąpiło rozstrzygnięcie. Po golu dla nas, nasz bramkarz wybronił strzał gracza z Rzepina, a chwilę później utonął w objęciach szczęśliwych kolegów! Cały mecz miał więc niemal identyczny przebieg jak pamiętny finał Ligi Mistrzów z 2005 roku, pomiędzy AC Milan i FC Liverpool z Jerzym Dudkiem w bramce (ZOBACZ).


Po wygranej wojnie nerwów w półfinale, na fali entuzjazmu, rozgromiliśmy w finale Rosję (Polonia Słubice) aż 6:2 i zdobyliśmy Puchar Mini Euro 2012!


Warto dodać, że Królem Strzelców całej imprezy został nasz zawodnik – Wiktor Wnuk, który strzelił aż 16 goli.


Mistrzowski zespół (Holandia) grał w składzie: Gabriel Skubij, Krystian Siuciak, Igor Dudzik, Dawid Grodzki, Mateusz Karbowiak, Dawid Woźny, Wiktor Wnuk, Eyrk Kopiec.


W młodszej drużynie (Hiszpania) zagrali: Łukasz Świtała, Jakub Zdziennicki, Bartek Mazurkiewicz, Fabian Majewski, Jacek Dudziak, Maciek Kołaczek, Krzysztof Sikorski, Tymek Kozubski, Sebastian Krawczyński.


Trenerzy: Błażej Szmek i Dariusz Kozubski.


Warto podkreślić doskonałą organizację turnieju. Główny organizator – Oldboys Słubice, przy wsparciu wielu sponsorów, zapewnił wszystkim 16 ekipom koszulki w barwach narodowych reprezentacji Euro 2012, wyżywienie i słodycze, a także wiele innych atrakcji umilających młodym zawodnikom przerwy między meczami (konkursy, pokazy, zabawy). Za zaproszenie, dobrą zabawę i wrażenia – dziękujemy!

 

 

ZNAJDŹ NA STRONIE


Copyright © Uczniowski Klub Sportowy Kanonierzy Witnica